Grup Otellerimiz
Ege Otelleri
Kıbrıs Otelleri


COVID 19 HİJYEN ÖNLEMLERİ BİLGİLENDİRME REHBERİ

Dünya genelinde toplumların sağlığını tehdit eden ve bir süredir dünya sağlık çalışanları ile otoritelerinin , COVID-19’A karşı vermiş olduğu amansız mücadele de; Peninsula Tours Ailesi  olarak, SAĞLIĞINIZ VE GÜVENLİĞİNİZ BİZİM İÇİN HER ŞEYDEN ÖNEMLİ diyerek Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Dünya Sağlık Örgütü (WHO) genelgeleri ve tavsiyeleri doğrultusunda tüm tedbirlerimizi aldık. 

Bu kapsamda; yetkili ve uzman kişilerden oluşturduğumuz Pandemi ve Hijyen Kurulumuzca; aldığımız tüm tedbirlerin sürdürülebilirliğinin sağlanması için gerekli olan tüm sistemler otelimizde hazır hale getirilmiş olup, salgının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, ilgili resmi ve uzman otoritelerin görüşlerini sürekli takip ederek gerekli olan tüm önlemlerin güncel bir şekilde uygulanmasını sağlamaktadır.

Otelimizde kaldığınız süre içerisinde, bu rehberde belirtilen bilgiler doğrultusunda hareket etmenizi ; hem kendi sağlığınız hem de sizinle birlikte otelimizde kalan diğer misafirlerimizin ve size hizmet eden çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla uymanızı rica ederiz.

Misafir Kabülü

* Misafirlerimizin ,temassız ateş ölçüm cihazı ile otelimize giriş esnasında ve kalış süresince ateşleri ölçülmektedir. 
* Hastalık şüphesi gösteren misafire, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın belirtmiş olduğu protokoller uygulanacak olup ilgili semptomları gösteren misafirlerimiz gerekli önlemler alınarak sağlık kuruluşlarına yönlendirilecektir.
* Misafirlerimize otele giriş sırasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın talep etmiş olduğu soruları içeren bir form doldurtulacak, otelde alınan önlemler ve uygulamalarla ilgili yazılı bilgi verilecektir.
* Otelimize kayıt  işlemleri sırasında, kullanılan kalem, form ve ardından teslim edilen kapı kartları önceden dezenfekte edilmiş halde misafirlerimize sunulmaktadır. 
* Otele giriş sırasında valizler gerekli hijyen kuralları çerçevesinde dezenfekte edilecektir. Talep edilmesi halinde misafirlerimizin oda kapılarının önlerine güvenli bir şekilde teslim edilecektir. 

Misafir Odalarımız

* Tüm misafir odaları hijyen standartlarına göre yapılacak temizlik sonrası, sisleme makineleri ile  dezenfekte edilerek maksimum hijyen sağlanacaktır. Bu işlemlerin ardından odanız tarafınıza ‘‘ilk kullanan’’ olarak teslim edilecektir.
* Odanızda bulunan buklet (sabun, şampuan, duş jeli, saç kremi vb)  ürünler tek kullanımlık olup, sizin dışınızda kimse tarafından kullanılmamaktadır.
* Kullanılan oda yeni misafire en az 12 saat sonra verilecektir.
* Odanızın günlük temizliği personelimiz tarafından maske ve tek kullanımlık eldiven kullanılarak yapılmaktadır.
* Minibarınıza bırakılan su, dezenfekte edildikten sonra rafa yerleştirilir ve güvenli bir şekilde depolanmaktadır.

Personelimiz

* Tüm personelimizin düzenli sağlık kontrolleri yapılmakta olup birlikte yaşadığı kişilerin  COVID-19 açısından izlenebilmesi için periyodik bilgi alınmaktadır.
* Tüm personelimiz salgın, hijyen ve bağışıklık konusunda özel eğitim almıştır.
* Tüm personelimizin; otel giriş ve çıkışları sırasında ateş ölçümleri yapılmakta ve bu ölçümler raporlanarak, kayıtları tutulmaktadır.
* Tüm personelimiz;  çalışma yerine, misafirler ve ortam temasına uygun, kişisel koruyucu ekipman (maske, cerrahi maske, eldiven, siperlik gibi) kullanmaktadır. 
* Tüm personel alanlarımızda, genel kullanım alanlarında olduğu gibi, sosyal mesafe kuralına uyulmakta, sürekli erişebilecekleri noktalarda dezenfektanlar bulunmakta, hijyen standartları ve uygulamaları aynı şekilde ve titizlikte yapılmaktadır.

Genel Kullanım Alanları & Toplantı Salonları

* Tüm alanların temizliği, yüzeyin niteliğine göre standartlara uygun dezenfeksiyon malzemeleri kullanılarak uygun sıklıkta yapılmaktadır* Otelimizde; kimyasal temizlik ürünleri konusunda uluslararası bilinirliği olan, çözüm ortağı firma ile çalışılmaktadır. Firma tarafından, tüm personelimize dijital platformlar da ve fiziki ortamlarda, düzenli aralıklar ile verilen detaylı eğitimlerle, her alan için uygun temizlik maddesi kullanılarak doğru bir temizlik işlemi uygulanmaktadır.

* Restoranlar, toplantı salonu, lobby, resepsiyon alanı ve satış üniteleri, havuz çevresi ve plajda bulunan – şezlong grupları dahil tüm genel kullanım alanları sosyal mesafe planına uygun olarak düzenlenmiş; sosyal mesafeye ilişkin gerekli önlemler alınmış, gerekli işaretlemeler yapılmıştır.

* Tüm genel alanlara ve toplantı salonları girişlerine yeterli sayıda fotoselli dezenfektan aparatları yerleştirilmiştir.

* Kapı kolları, tırabzanlar, asansör düğmeleri, elektrik düğmeleri, pos cihazı, televizyon kumandası, telefon, havlu kartı, oda kartı veya anahtarı, odalarda yer alan su ısıtıcıları, gibi elle teması yoğun olan yüzeylerin sık sık dezenfektanla temizlikleri yapılarak kayıt altına alınmaktadır.

* Asansörleri aynı odada birlikte kaldığınız kişilerle kullanabilirsiniz. Asansörde sizinle birlikte kalmayan başka bir misafir var ise lütfen bir sonraki asansörü bekleyiniz. Yakın katlar için asansör kullanmak yerine, merdivenleri de kullanabilirsiniz.

* Tesis içinde hareket ederken sosyal mesafeyi korumaya azami dikkat ediniz. Otel yönetimi tarafından konulmuş olan işaretlere uyunuz.


Yiyecek & İçecek Hizmetleri

* Restaurant girişinde fotoselli dezenfektan aparatları bulunmaktadır.

* Otelimizde, gıda üretim ve mutfak alanlarında, hijyen bariyerleri sterilizasyon cihazları, el ve vücut hijyeni için gerekli alet ve ekipmanlar bulundurulmaktadır.

* Mutfakla ilişkili alanların, mutfakta kullanılan her türlü ekipmanların, tezgah ve saklama alanlarının temizlik ve hijyeni düzenli olarak sağlanmaktadır.

* Bütün gıdalar kapalı dolaplarda veya üzeri kapalı olarak saklanır. Çapraz bulaşmayı önlemek için, işlem görmemiş gıda maddeleri ile hazırlanmış gıdalar mutfakta birbirlerinden ayrı yerlerde muhafaza edilir. Ayrıca, hiçbir gıda maddesi zeminle temas ettirilmez.

* Yiyecek – içecek hizmeti verilen ünitelerimizde masalar arası mesafe 1.5 metre, yan yana sandalyeler arası mesafe 60 cm olarak düzenlenmiştir.

* Büfelerimiz cam ile çevrilmiş olup siperlikli maske ve eldiven kullanan personelimiz tarafından yemek servisi yapılacaktır.

* Masa örtülerimiz her misafir sonrası değiştirilecek olup, masalarda tek kullanımlık tuz, karabiber ve yüksek ısıda yıkanıp paketlenmiş çatal ,bıçak ve kaşık kullanılacaktır.

Yüzme Havuzları & Spa ve Sahil

* Havuzlarda kullanılan kimyasal oranı, yasal dezenfeksiyon miktarına uygun olarak kullanılmakta ve havuzlar düzenli olarak, bu oranlarda kimyasallarla dezenfekte edilerek kayıt altına alınmaktadır.

*Havuzbaşı ve plajımızdaki tüm şezlonglar sosyal mesafe kuralına göre düzenlenmiş olup gün içerisinde düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.

* Havuz ve plaj havluları misafir odalarımıza sorumlu personelimiz tarafından konulacaktır

Call Center